Úspěch Carmíny v Berlíně

Dne 28. 10. se českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína zúčastnil 3. ročníku mezinárodní soutěže talentů v Berlíně,

ve které bylo zapsáno 109 soutěžních výkonů v kategoriích zpěv, folklór, tanec, instrumentální hra a scénický projev. Carmína soutěžila v mládežnické kategorii sborového zpěvu a získala 1. místo. Jitce Šimkové byla udělena cena nejlepšího sbormistra soutěže.

Odborná porota nominovala ze všech 109 soutěžních výkonů jen 9 nejlepších účastníků na galavečer, kde proběhla soutěž o hlavní cenu Grand Prix, tj. soutěž o absolutní vítězství. Sbor potvrdil svoji uměleckou úroveň a doslova vybojoval hlavní cenu soutěže Grand Prix. Je to už 4. Grand Prix, kterou si Carmína za svou 13-tiletou existenci vyzpívala. Gratulujeme všem žákům naší školy, kteří nás v Berlíně tak bravurně reprezentovali. Jsou to: ze 7.A Anna Jakešová, z 8.A Kateřina Burešová, Tereza Kadlecová a Anna Tomsová.


Pro zaměstnace školy: technická podpora - e-mail - www administrace