ZŠ a MŠ J. Š. Baara

Velký úspěch Carmíny v Moskvě

Carmína se stala lauerátem sborového soutěžního festivalu v Moskvě.

Českobudějovický pěvecký sbor Carmína zahájil ve školním roce 2016/2017 svoji 11. koncertní sezónu. Sdružuje 260 dětí a studentů základních, středních i vysokých škol a působí pod ZŠ a MŠ J. Š. Baara. Vzrůstající počet dětí nasvědčuje o velkém zájmu chodit do Carmíny a sdílet tak na společnou notu písně a skladby na koncertech a vystoupeních.

Koncertní oddělení sboru se právě úspěšně vrátilo ze zahraničního zájezdu z Ruska. Carmína byla vybrána k účasti na mezinárodním soutěžním festivalu „МИСТЕРИЯ ЗВУКА“, který se konal v Moskvě. Carmína potvrdila svoji vysokou uměleckou úroveň, dostala 1. místo v kategorii dětské sbory do 15 let a stala se laureátem soutěže. Sbor obdržel zlatý pohár, každý člen soutěžní Carmíny pozlacené medaile a zvláštní cenu s pozváním na další mezinárodní soutěž. Sbormistryně Carmíny Jitka Šimková získala zcela poprvé na zahraniční soutěži ocenění nejlepší sbormistr soutěže. Koncertní klavírista Sergey Perepeliatnyk, který se významnou měrou podílí na chodu sboru, Carmínu bravurně doprovodil na klavír.

Tato moskevská ocenění patří mezi ta nejvyšší, jež sbor za svého působení dosáhl, stejně jako vítězství v Grand Prix na mezinárodní soutěži v Itálii 2014. Carmína si kromě cen přivezla báječné zážitky a velmi pěkný pocit z dobře odvedené práce.

Sbor se v současné době připravuje na koncert a společenské setkání s příznivci sboru k 11. sezóně Carmíny. Celá tato velkolepá akce, která se uskuteční již 2. rokem, se bude konat 7.6. od 18:00 hodin v DK Metropolu a má dvě části: První koncertní, kde se široké veřejnosti v divadelním sále DK Metropolu představí všechna oddělení Carmíny, tedy předškolní Včeličky, mladší přípravné sbory Koťátka ZŠ Kubatova, Berušky ZŠ a MŠ J. Š. Baara, Motýlci ZŠ Nerudova, Lvíčata ZŠ Rudolfovská, Žabičky ZŠ O. Nedbala, starší přípravný sbor Carmínek a v neposlední řadě koncertní sbor Carmína. Druhá část je koncipována jako společenské setkání s rodiči a příznivci sboru. Ta se uskuteční od 19:30 hodin ve společenském sále DK Metropolu, kde celý sborový komplex Carmíny v počtu 260 členů předvede dramatizaci hudební pohádky a následovat bude volná zábava ve víru tance a oslav úspěšné 11. koncertní sezóny.

 S Carmínou se letos českobudějovická veřejnost mohla setkat na vystoupeních pro Statutární město Č. Budějovice při oslavách významných dnů, kde několikrát zazpívala hymnu České republiky. Sbor se stal hostem koncertu Heleny Vondráčkové a hostem turné Vladimíra Hrona a jeho hostů s názvem Vánoční hvězdy. Carmína vystoupila na Mistrovství republiky v krasobruslení, při oceňování starostů Jihočeského kraje a i pro Hitrádio Faktor. Sbor tradičně rozsvěcoval vánoční strom nejen v Č. Budějovicích, ale i na Rudolfově. Reportáže z vystoupení mohli diváci zhlédnout prostřednictvím Jihočeské televize. 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (diplom-sbor.jpg)carmína[diplom-Moskav]136 kB
Stáhnout tento soubor (diplom-sbormistr.jpg)Carmína[diplom-sbormistryně]130 kB
Stáhnout tento soubor (Carmína_Moskva_web.jpg)carmína[foto-Moskva]177 kB