Žákovská rada

V každém školním roce proběhnou 2 – 3 týdenní sběrové akce. Sbírá se papír a hliník. Děti a rodiče mohou v době sběrové akce nosit papír a hliník od pondělí do pátku (kromě středy, kdy jsou třídnické hodiny) od 7:15 do 7:55 na školní dvůr, kde se váží a zapisuje. Nejpilnější tři třídy a tři jednotlivci jsou odměněni. Zároveň lze vozit oboje do sběrny, která se nachází v ulici Pekárenská za viaduktem před kolejemi vpravo. Pokud rodiče odevzdají sběr v průběhu roku ve sběrně, dostanou tam lísteček, který dítě odevzdá ve škole. Při nejbližší školní sběrové akci budou všechny lístečky přičteny třídě a jednotlivci.

V průběhu celého školního roku se sbírají plastová víčka (pro Anežku), malé elektrospotřebiče a baterie (soutěž Recyklohraní), a také lze průběžně nosit hliník. Ten se v rámci sběrové akce vozí do sběrny.

Dobrý den, všem Vám bych chtěla poděkovat za sběr víček pro Vojtíka. Překonali jsme finanční krizi a je na čase, aby víčka pomohla rodině, která je na tom momentálně hůř. Chtěla bych Vás poprosit o pokračování sbírky tentokrát pro devítiletou Anežku, která se stala obětí těžké dopravní nehody. Veškeré informace Vám předá sama Anežčina rodina a je jen na Vás, zda budete chtít i nadále pomáhat. Moc Vám všem za všechno děkujeme. Páblovi

V pondělí 27. 3. 2017 jsme odevzdali v centru Madal Bal, U Černé věže náš příspěvek pro děti ve školách v Nikaragui. Přesto, že šlo o velmi krátkodobou akci, zúčastnilo se hodně dětí i pedagogů. Významně nám pomohla i paní Radka Bučilová z Papírnictví v Hroznové ulici. Děkujeme všem.  Fotky naleznete ve fotogalerii - akce 2016-17.

Jedenáctý vánoční jarmark byl opět ukázkou úžasné spolupráce dětí, učitelů, rodičů a přátel školy, ukázkou toho, že když chceme někomu pomoct, máme ohromnou motivaci, ať už jsme děti, nebo dospělí.

Částka, kterou se letos podařilo vydělat, je neuvěřitelná (jako byla neuvěřitelná ta loňská) a skutečně ohromující – 39 874,-Kč (38 874,- je výdělek jarmarku, 1000,- od anonymního dárce, který peníze složil u ředitele školy). A tak znovu a znovu, velmi rádi, děkujeme všem, kteří přispěli – nápadem, výrobou, koupí, svým volným časem, chutí "do toho jít". Velmi si toho vážíme.

Ve středu 16. listopadu rozhodli členové ŽR I. a II. stupně v tajném hlasování, že výtěžek letošního vánočního jarmarku bude věnován sedmileté Šárce Klabouchové z Hůr u Českých Budějovic.