Humanitární projekt Kids to kids

Mnoho dětí z naší školy se zapojilo do mezinárodního humanitárního projektu KIDS TO KIDS (Děti dětem). Projekt je zaměřen na pomoc indonéským dětem, které při katastrofě způsobené vlnami tsunami ztratily rodiče a často přišly i o svůj domov.

Číst dál: ...

Ovoce do škol

Naše škola se zapojila do projektu Ovoce do školy. Více čtěte v příloze.

Projekt Post Bellum - Příběhy našich sousedů

Dva žákovské týmy z třídy 9. A. již půl roku pracují na soutěžním projektu organizace Post Bellum „Příběhy našich sousedů“. Jejich úkolem bylo vybrat si pamětníka událostí let minulých, sejít se s ním a nahrát rozhovor.

Na základě něj je pak čekaly tři povinné výstupy – životopis, scénář k reportáži (doplněn o soukromé fotografie pamětníků) a rozhlasová reportáž v rozsahu 3 minut nebo pětiminutové video. Žáci se nyní připravují na závěrečné prezentace v Jihočeském divadle, které se uskuteční v úterý 26. března. Všechny soutěžní práce si můžete prohlédnout zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/ceske-budejovice-2018-2019/ceske-budejovice-2018-2019-ceske-budejovice-2018-2019/ Oběma týmům drže palce!

Jeden svět na školách

Škola se zapojila do projektu Občanského družení Člověk v tísni Jeden svět na školách. Dostává příručky, metodické materiály k tématům z československých dějin, která byla dříve tabu - např. holokaust, příběhy žen uvězněných během 2. světové války. Tyto materiály jsou využívány při výuce v hodinách vyýchovy k občanství.

Peníze školám - Šablony

Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na Základní škole J. Š. Baara, Jírovcova 967/9/a, České Budějovice v souladu se školním vzdělávacím programem Škola dětem – děti škole.

Číst dál: Peníze...

Dětský úsměv

Od roku 2005 probíhá v 1. – 4. ročníku naší školy projekt Dětský úsměv, který pořádá Český zelený kříž o.p.s. Cílem tohoto projektu je prevence zubního kazu a paradentózy.

Číst dál: Dětský...

Podpora inkluze

Podpora inkluzívního vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami formou asistentů pedagoga na ZŠ J.Š.Baara, České Budějovice - více v příloze.

Projekt EU Comenius

1. 9. 2004 začala práce na projektu "Hodina s evropskými pohádkami - Z pohádky do pohádky" v rámci programu EU Comenius I, který se týká spolupráce evropských škol.

Číst dál: Projekt...

Další články...


Pro zaměstnance školy: www administrace - Microsoft Teams - e-mail - vnitřní oznamovací systém - prohlášení o přístupnosti

Informace pro zaměstnance školy