Mateřská škola Staroměstská je součástí Základní školy J. Š. Baara, Jírovcova 9/a, České Budějovice a je otevřena od 7. 11. 2011.

Je rozdělena do 4 tříd – dvou tříd pro mladší školní věk Ježci a Kočky a dvou tříd předškolních Krtci a Mědvědi. Ve většině tříd se nachází 22 dětí, pouze ve třídě Ježků je dětí 24, což umožňuje pedagogům lepší individuální vzdělávání dětí.

Ke školce také náleží hřiště, na kterém je pro děti připraveno pískoviště, skluzavka, prolézačky, mašinka, domeček a houpačky. Z velké části je naše hřiště vyasfaltováno, což dává úžasný prostor pro jízdu na odrážedle či koloběžce. Také zde trénujeme bezpečný pohyb s dopravními značkami. Školka mimo jiné disponuje atriem, kde se nachází pískoviště, altánek, houpačky a přes léto dovoluje hry s vodou.

Jelikož sídlíme téměř v centru města, chodíme také na vycházky k řece, do stromovky a navštěvujeme různé kulturní události jako je například zdobení vánočního stromku na radnici, do knihovny, divadla, hvězdárny. Ale neostýcháme se za příznivého počasí přesunout výuku ani na hranice města do lesů.

Stravování zajišťuje Školní jídelna U Tří lvů.

Odhlášení stravy na telefonních číslech:

e-mail: info@jidelnautrilvu.cz
web: www.jidelnautrilvu.cz

Cena stravného:

I. stupeň – do 6 let včetně

– přesnídávka 12,- Kč
– oběd 32,- Kč
– svačina 11,- Kč

II. stupeň – od 7 let

– přesnídávka 13,- Kč
– oběd 35,- Kč
– svačina 12,- Kč

Informace k platbě školného:

• Číslo účtu: 30015-2598761339/0800
  • Částka: 420,- Kč
  • Variabilní číslo: rodné číslo dítěte
  • Školné neplatí děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky
  • Platba musí být provedena vždy do 10. dne v měsíci

Děti mají po celý školní rok možnost v odpoledních hodinách navštěvovat pravidelně tyto kroužky:

• Děti na startu – cvičení ve sportcentu Holiday
  • Lední brusle (zimní období)
  • Flétna
  • Plavecký kurz

Mateřská škola spolupracuje se Základní školou J. Š. Baara, kterou předškolní děti každý rok navštěvují.

Během roku se mohou děti účastnit i dalších aktivit, které pro ně pořádáme, např.:

• Výlov rybníka
  • Dýňové odpoledne
  • Morana
  • Příchod Mikuláš
  • Vánoce
  • Mezinárodní den Dětí
  • Výlety
  • Divadelní představení (1x za měsíc)
  • Besídky pro rodiče (vánoční, loučení se školním rokem)
  • Vánoční nebo Velikonoční trhy

Stanovení úplaty v MŠ